Zdravotní cvičení na principech vývojové kineziologie

To, co máte v hodinách možnost „ochutnat na vlastní tělo“, je přátelské prolnutí celosvětově známých technik Pilates, Jógy, senzomotorických balančních cvičení a Feldenkraisovy metody, to vše pod záštitou koncepce vývojové kineziologie. Vývojová kineziologie v sobě ukrývá praktickou aplikaci znalostí toho, jak se Vaše tělo od svého zrození učí zpevnit, stabilizovat své jednotlivé části, funkčně je propojit a tím umožnit efektivní ekonomický pohyb.

Nebojte se, že lekce nezvládnete – nejde v nich o výkon, rychlost ani rozsahy. Nezapomeňte na to, že člověk, který Vás povede, začal ze stejné startovní čáry 🙂 . Všechny pozice uvidíte, uslyšíte, v případě potřeby Vás do jednotlivých pozic navedu. Neuslyšíte „gymnastické tréninkové“ pokyny, spíše slova popisující vjem, který z jednotlivých pozic můžete mít. I Vy se tak stanete tvůrcem hodiny, neboť právě  z Vás i ze sebe samé beru inspiraci, jak srozumitelně vést své lekce s minimálním přetížením. Pakliže dojde k poruše a neideálnímu vývoji svalových souher zajišťujících tyto stabilizační funkce, znalost vývojové kineziologie dokáže tuto poruchu odhalit i najít klíč – terapii – k její nápravě. Jednotlivé pozice vybírané z přirozeného vývoje člověka, ve kterých se optimalizují svalové souhry zpevňující tělo, lze cvičit samostatně, na druhé straně se však přímo nabízí jejich nenápadné, nevtíravé začlenění do známých koncepcí cvičení (Pilates, Joga, tanec, trénink ve fitness apod). Tyto lekce se tak můžou stát plnohodnotnou volnočasovou aktivitou i inspirací vedoucí ke zlepšení vlastního cvičení.

Přijďte se podívat. Poznejte cvičení, díky němuž se Vaše tělo stane zdravějším a krásnějším. Třeba najdete smysluplnou variaci cvičení pro zdraví, nebo i něco víc – můžete najít cestu k sobě samým i ke svému tělu a zjistíte, jak ho lépe vnímat. Vaše tělo je tím nejkrásnějším darem, který jste dostali, a dává Vám možnost cítit, vnímat i konat. Nic z toho však není samozřejmostí, a proto je třeba se o Vaše tělo starat. Cesta k jeho objevení je někdy delší než kratší, každopádně je krásná a dobrodružná. Stavět základy není nikdy jednoduché, ale stojí to za to vytrvat, odměna se dostaví.

Co Vás tedy v hodině čeká?

Cvičí se na podložce, bez bot, takříkajíc na vlastní nohy :-). Krom sebe a pohodlného oblečení nepotřebujete nic. Upozorňuji však, že ve Studiu, zejména v zimních měcích oceníte teplejší oblečení – resp. „dlouhý rukáv na nohy i ruce“ 🙂

Cvičíte nejčastěji sami se sebou pouze na podložce, ale i v přítomnosti pomůcek … ve společnosti therabandu (pružný posilovací pás), magic circle (posilovací obruč používaná v Pilates), fitballu (velký míč) či overballu (malý míček). Délka jedné lekce je 50 minut. Cvičí se v maximálním počtu 7 klientů. Jedná se sice o skupinové cvičení, ale díky nízkému počtu klientů mám prostor vnímat Vaše individuální potřeby a pracovat s nimi. Vítáni jsou ženy i muži, věk nerozhoduje.

Chcete-li se svým tělem pracovat v soukromí, nebo máte specifický zdravotní problém a tím i nároky na cvičení, není problém celým procesem projít v individuálních lekcích.

 Konkrétní informace o ceně a konkrétních časech cvičení najdete v sekci „Rozvrh“ a „Ceník“. Teším se na setkání s Vámi.

Komentáře nejsou povoleny.